چطوری تنور گلی درست کنیم؟

آشپزی کردن موقع کمپینگ یکی از کارهای لذت بخش و ضروری است که باعث می شود از وقت گذراندن در دل طبیعت لذت ببریم. برپا کردن آتش برای هر وعده غذایی کار وقت گیری به حساب می آید و ممکن است نیاز به سوخت زیادی داشته باشد. یکی از راه های آشپزی با استفاده از کمترین سوخت و تولید حداقل دود در محل کمپینگ، درست کردن یک تنور گلی است. برای درست کردن تنور گلی، به لوازم خاصی اختیاج ندارید و می توانید در عرض ۲۰ دقیقه این کار را انجام دهید.

مزیت داشتن تنور گلی در برنامه های کمپینگ طولانی مدت، این است که اجاقتان به راحتی روشن می شود و انرژی کمتری هدر می رود. اگر عاشق یاد گرفتن کارهای جدید هستید و دوست دارید ترفندهای جدید و خلاقانه برای کمپینگ یاد بگیرید، حتما از این مطلب آموزشی خوشتان خواهد آمد.

برای درست کردن تنور گلی به چه چیزهای احتیاج داریم؟

یک تخته فلزی کوچک، تعدادی چوب یک اندازه، گِل.

مرحله اول: با اضافه کردن کمی آب به خاک، گل را به حالت نعل اسب دربیاورید.

مرحله دوم: ورقه فلزی را روی این گل نعل شکل قرار داده و فیکس کنید. این ورقه فلزی را می توانید در دور و اطراف کمپ خود پیدا کرده و یا به همراه خود بیاورید.

مرحله سوم: حالا شروع کنید به فرو کردن چوبها در قوس گلی که از قبل ساخته اید.

این چوب ها ساختاری را تشکیل می دهند که بعدا به دودکش تنور شما تبدیل میشود.

بهتر است بالای چوب ها را با یک تکه طناب یا سیم ببندید تا موقع گل کاری نیفتند.

مرحله چهارم: حالا مرحله گل کاری شروع می شود. با استفاده از تکیه گاه چوبی، یک مخروط گلی درست کرده و دودکش تنور را تکمیل کنید.

حتما یادتان باشد که بالای دودکش را باز بگذارید تا دود از آن خارج شده و باعث خفگی آتش شما نشود.

حالا تنور شما آماده است! می توانید با قرار دادن ظروف فلزی روی ورقه ای که در تنور گذاشته اید، به راحتی آشپزی کنید. هیزم را زیر ورقه فلزی قرار داده و آتش خود رو در زیر آن روشن کنید. خوبی این تنور این است که آتش شما را از باد و باران در امان نگه می دارد.

بعد از اینکه چوبهای داخل دودش به کلی سوختند، میتوانید از سر دودکش برای درست کردن غذا در دمای بالاتر استفاده کنید.

نویسنده مطلب: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *